DECEMBER: čaj o šiestej so psychologičkami

02.12.2024

Sme veľmi potešení, že sa nám darí rozbiehať takýto komunitný projekt. Inšpirovali sme sa ozetkom v Bytči: Ruka v Ruka (s ich dovolením). Už sa nám dva krát podarilo podujatie uskutočniť, čomu da veľmi tešíme. 

Čo sa bude diať? Raz za dva mesiace (približne) otvárame stretnutie s odborníkmi/odborníčkami ľudskou formou. Bude to neformálne stretnutie, kde sa môžeme spolu rozprávať a inšpirovať o témach, ktoré všetci žijeme. Zatiaľ to bude prebiehať v našich priestoroch OZ Landan a ktovie jedného dňa možno v nejakej peknej kaviarni :)

Takže...

Pozývame Vás na neformálne rozhovory s výborným čajom (nie len ním) o témach, ktoré Vás zaujímajú s trochu odbornými vhľadmi a zastrešením so psychologičkami Lenkou Pavuková Rušárová a Janou Vyskočil Račkovou. Príďte sa zdieľať, inšpirovať, počúvať a zistiť, že nie ste sami vo veľa veciach, ktoré riešite vo výchove, v partnerstve, či vo vzťahu k svetu a sebe. Môže počúvať, pýtať sa, prispievať svoje skúsenosti... Lenka je aj párová terapeutka s bahatými skúsenosťami, tak ak máte akékoľvek otázky v tejto oblasti, tak príďte sa opýtať. Je to otvorený priestor pre Vás.

Kde: OZ Landan, Bratislavská 83, Pezinok, číslo dverí 211 (popis dostanete do mailu pri prihlásení)

Kedy: 2. december 2024 o 18:00 - 20:00 (približne)

Vstupné je dobrovoľný príspevok (odporúčaná suma je 20€)

Link na prihlásenie (počet miest je obmedzený): (bude zverejnený po septembrovom čaji o šiestej)


Lenka Pavuková Rušárová: je certifikovaná klinická psychologička a psychoterapeutka.

Má viac ako 20 ročnú prax v oblasti psychoterapie a individuálneho rozvoja. Je členkou Komory psychológov, registrovaná v zozname psychoterapeutov SR, párová terapeutka a terapeutka oprávnená pracovať pomocou EMDR.

V súkromnej praxi zúročuje predchádzajúce skúsenosti z práce na psychiatrickom oddelení, v poradni pre obete násilia aj mnohoročné skúsenosti v oblasti vzdelávania a rozvoja pre firemných klientov.
Zo skúsenosti z práce s ľuďmi vie, že sme vynaliezavé a tvorivé bytosti. A tak ako existuje nekonečné množstvo spôsobov ako sa dostať do problémov, existuje i nekonečné množstvo spôsobov ako z nich vyjsť. Obete traumy bývajú trápením posilnené, manželské páry po nevere dokážu nastoliť väčšiu intimitu, ľudia s ťažkým detstvom sa stanú dobrými rodičmi. Moja práca je hľadanie cesty späť k samému sebe a jeden k druhému. Učí na Univerzite Komenského budúcich psychológov, preložila viacero odborných publikácií, aktívne tlmočím v odbore. 

Jana Vyskočil Račková: venuje klientom s traumou a aj po akútnej stresovej udalosti. Klientela je vekovo neobmedzená, od bábätiek až po starobu. Má za sebou dlhodobý výcvik v gestalt psychoterapii, EMDR psychoterapii, TIR, ktoré sa venujú práci s traumou. Tiež je poskytovateľkou metódy TRE®, ktorú na Slovenko priniesla. Používa sa na uvoľnenie stresu a napätia. Na začiatku svojej praxe pracovala niekoľko rokov ako školská psychologička na Cirkevnom konzervatóriu. Je súčasťou Modrého anjela, kde nadobudla hlavne praktické skúsenosti pri podpore ľudí, ktorý mali za sebou udalosť s traumatickým potenciálom. V Národnej Linke pre Ženy zažívajúce násilie sa venovala krízovej intervencii distančnou formou aj celkovej problematike násilných vzťahoch. V súčasnosti sa venuje vlastnej praxe a organizovaniu kurzov so zahraničnými lektormi hlavne pre liečbu a prevenciu traumy. Pracuje s rodičmi aj na vylepšení rodičovských zručností. Spolu s manželom založili OZ Landan, ktorý sa venuje šíreniu povedomia o traume a duševnom zdraví medzi ľuďmi.